Iglau.cz: Publicistika, historie, zajímavosti
Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:
Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!
Na Vysočině přibývá chřipek a respiračních onemocnění, nejvíce na Žďársku
Sdílet článek
Po skončení vánočních prázdnin opět přibývá případů akutních respiračních onemocnění. Krajská hygienická stanice na Vysočině eviduje v regionu 1867 nově hlášených případů akutních respiračních infekcí na sto tisíc lidí. Nejvíce nových případů je v okresech Žďár nad Sázavou, 2632 a Pelhřimov, 2055. O něco méně nově nemocných je na Jihlavsku, 1720 a na Havlíčkobrodsku, 1648. V okrese Třebíč je 1226 případů na sto tisíc obyvatel. Počty nemocných odpovídají tomuto ročnímu období.
„Po skončení vánočních prázdnin a po návratu lidí do kolektivů se respirační onemocnění opět šíří. Situace v regionu Vysočiny však odpovídá tomuto ročnímu období. V současné době jsou dominantními původci chřipkové viry,“ uvádí MUDr. Hana Pavlasová, ředitelka Odboru protiepidemického KHSV, a doplňuje: „Počty nemocných stoupají ve všech věkových skupinách. Nejvíce pacientů evidujeme u dětí předškolního a školního věku.“
Pacienti s respiračními infekcemi mají v současné době lehčí průběh onemocnění. Kvůli středně těžkému či těžkému průběhu bývají hospitalizovány osoby seniorského věku nad 65 let s dalším chronickým onemocněním.
Před návštěvou někoho blízkého ve zdravotnickém nebo sociálním zařízením bychom měli zvážit, jestli jsme opravdu zdrávi. Zvlášť při kontaktu s ohroženými skupinami osob používejme ochranu dýchacích cest. Na stránkách konkrétního zařízení doporučujeme ověřit si, jaká protiepidemická opatření dané zařízení aktuálně přijalo.
KHS kraje Vysočina stále nabádá k ohleduplnému chování a dodržování hygienických pravidel k předcházení šíření respiračních nákaz:
Časté a důkladné mytí rukou mýdlem a teplou vodou, případně používání dezinfekce.
Pravidelné větrání prostor – krátce a intenzivně.
Používání jednorázových kapesníků při kašli a kýchání.
Nošení ochrany dýchacích cest.
Posilování imunity pobytem na čerstvém vzduchu, otužováním a zvýšeným příjmem vitamínů z ovoce a zeleniny.
- tz -
Sdílet článek na Facebooku