Glosy Iglau.cz:
Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:
Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!
Do ulic strážníky nebo pluky?
Sdílet článek
Extremismus. Slovo skloňované po každé akci protiromských radikálů ve všech tuzemských mediích po mnoho hodin. Nejinak tomu je i po zatím největší tuzemské rvačce s policií, po litvínovském Janově...
Jako vždy se vyrojila okamžitě řada odborníků, kteří i tentokrát pějí sborem jednu sloku již notně omšelé písně: "Pokud stát nezasáhne proti radikálům a extremistům důrazněji, těchto akcí bude přibývat".
Každý, kdo viděl z litvínovských událostí více, než jenom oficiální "vyvážené" zpravodajství v médiích si však nutně musel povšimnout jedné věci. A sice, jak dosti husté davy lidí, lemujících ulice Litvínova, vyjadřovaly extremistům svoji podporu. Řada obyvatel města dokonce pomáhala účastníkům pochodu před policií prchat přes vlastní byty a balkony...
Zajímavé je, že ani jeden odborník se - pokud vím - do této chvíle nikde nezabýval souvislostmi tohoto extremismu s "hlasem lidu", tedy souhlasnými výkřiky a skandováním sympatisujícího davu. Většinu z nich lze totiž shrnout do jedné věty: Když místní občané a daňoví poplatníci policii denodenně potřebují proti stovkám místních grázlů, neděje se nic. Stát svoje každodenní funkce tiše neplní s poukazem na omezené možnosti policie a legislativy, ale v okamžiku, kdy se ve městě objeví jednou za čas "pravicoví radikálové", má tentýž stát pojednou dosti sil, zákonných prostředků i peněz na to, aby před zraky kamer a foťáky žurnalistů povolal celé policejní prapory, těžkooděnce i muže zákona na koních. Tak s takovouhle se skutečně asi bohužel nyní podobných akcí v budoucnu dočkáme v této zemi častěji!
Stát, který neumí zabránit tomu, aby někdo do sběrny odnesl celý železniční most či kilometry trolejového vedení z trati; stát, který nemá sílu zasáhnout proti veřejnému trhu s drogami v ulicích a hernách center měst; stát, který nedokáže ochránit majetek a klid svých občanů, tak takový stát se skutečně musí připravit na to, že holt bude muset patrně vynakládat stále více a více peněz na těžkooděnce, zásahové jednotky a pohotovostní pluky.
Jenže zde zůstane otázka, zda by přeci jenom nebylo bývalo praktičtější postavit už dávno do každé ulice obyčejného strážníka s pendrekem, klepety a píšťalkou. Pravda ale, ten by tam musel být - ostatně stejně jako v Londýně či u nás za c. a k. Rakouska či první republiky - ve dne v noci!
Leo ŠVANČARA
Sdílet článek na Facebooku