Glosy Iglau.cz:
Výpočet vašich osobních homeopatik podle data narození:
Unikátní script na Leosvancara.cz vám odtud z Regionalistu online spočítá vaše konstelace, vyhledá k nim statisticky nejčastější MOŽNÉ zdravotní potíže a současně vám vybere vaše osobní homeopatika!
7267 dnů české demokracie?
Sdílet článek
Současná stále drzejší prohlášení českých komunistů, kteří se viditelně už už nemohou dočkat, až společně s Paroubko-Sobotkovskou ČSSD po dvaceti letech zakroutí české demokracii krkem, nemůže člověka nenapadnout srovnání s (rovněž dvacetiletým) obdobím svobodné "první" československé republiky. A toto srovnání, vezmeme-li si k tomu na pomoc kalendář a špetku prastaré vědy astrologie, se mění náhle ve zjištění, z nichž místy mrazí...
Abychom získali přesná data, ohraničující ono skutečně svobodné období první republiky, můžeme považovat za počátek existence demokratického českého státu den vzniku ČSR, tedy 28. říjen 1918. Naopak za konečné datum prvorepublikové demokracie můžeme zvolit patrně nejvýstižněji onu ponurou noc faktické likvidace její bezpečnostní, obranné i politické suverenity, jež těsně předcházela takzvanému Mnichovu. Šlo o bleskové masivní přepadení současně všech československých celnic a pohraničních policejních stanic v ČSR sudetoněmeckým Freikorpsem, které bylo zahájeno o půlnoci 20. září 1938. Při tomto vůbec prvním úspěšném válečném aktu proti republice v celé její dvacetileté historii bylo zabito 110 Čechů, přičemž dalších 2029 (!) jich bylo zajato a odvlečeno do Reichu. Tuto fyzickou likvidaci Československa jako suverenního státu o týden později Mnichovská dohoda pak již jen ex post písemně stvrdila.
Druhé svobodné období v historii naší země pak začalo až dnem 17. 11. 1989 a trvá dosud (i když si možná někteří mohou myslet opak). Jenže už poněkud všední a samozřejmé vědomí naší svobody právě v letošním roce dostalo povážlivou trhlinu. Předčasné volby, které mají ukončit bezvládí započaté letošním jarním svržením vlády, vyhlásil president na pátek a sobotu 9. a 10. října 2009.
A hle - první mrazivá podobnost s první republikou je tak pojednou na světě! Spočítáme-li totiž dobu existence předválečné ČSR dle uvedených dat, dojdeme k faktu, že předválečná československá demokracie našim otcům a dědům vydržela rovných 7267 dnů. Pokud si současně dáme tu práci a spočítáme také, kolik dnů nám uběhlo od 17. listopadu 1989, zjistíme s úžasem, že ve chvíli, kdy se letos zavřou po předčasných volbách volební místnosti - tedy v sobotu 10. října 2009 - uběhne od listopadové revoluce 1989 hádejte kolik? Přesně 7267 dnů!
Objev takové podivuhodné shody si již, ať se to komu líbí či nelíbí, vyžaduje přece jen pro jistotu i dalších pohledů. Vezmeme k tomu ještě na pomoc astrologii a dozvíme se rázem s údivem další shodná fakta: Pokaždé ve všech zmíněných historických dnech, tedy 28.10.1918, 20.9.1938, 17.11.1989 i 10.10.2009 - je jako z udělání vládcem denního horoskopu kteréhokoliv z těchto čtyř dnů vždy shodně planeta Merkur!
Poprvé, 28.10.1918, stojí Merkur v VI. domě horoskopu, což astrologicky znamená aktivisaci nižších tříd společnosti, touhu po rozumovém vývoji, ale také i plošný "nárůst duševních chorob", zločinnost i možnost vzniku "prostředí obecných politických nepořádků".
V den faktického konce svobodné republiky, tedy 20. 9. 1938, stál vládce horoskopu tohoto dne - Marsem tehdy poškozený Merkur - v domě III., což znamená mimo jiné brzké ztráty díky "reformám státního zřízení", vyhlídky na ztížení cestování obyvatel, blížící se útoky na tisk a svobodu projevu obecně a také - jaká náhoda - toto postavení Merkura ukazuje i na možnost blízkého úmrtí nějakého význačného spisovatele. (Přičemž o Vánocích tohoto nešťastného roku 1938 umírá Karel Čapek!)
Na počátku druhého svobodného dvacetiletí v historii naší země, tedy v den listopadové revoluce 17.11.1989, byl opět, jak jsme si již řekli, vládcem horoskopu Merkur a ten ve chvíli památných událostí na Národní třídě stál opět v VI. domě aktuálního denního horoskopu, tedy ve stejném, kde stál 28. října 1918. To znamená naprosto totéž, co v případě vzniku první republiky - tedy opět aktivisaci a vzestup doposud "neplnoprávných" obyvatel země, velkou společenskou poptávku po lidech vládnoucích rozumem a vzděláním, nicméně stejně jako 28. října 1918 toto postavení Merkura také 17. listopadu 1989 naznačilo, že brzy dojde ve společnosti k "duševním poruchám", ke zmatku v ideích, ke zvýšení zločinnosti a k zahnízdění nových druhů obecných politických nepořádků.
Nu a ke všemu, v okamžiku letošního uzavření volebních místností, tedy na konci letošních předčasných parlamentních voleb 10. října 2009 ve 14 hodin, kdy bude vládcem horoskopu opět zmíněný Merkur, bude tento stát zrovna v VIII. domě horoskopu tohoto dne. Přičemž toto postavení Merkura opět bohužel neznamená nic, z čeho bychom se mohli nějak zvláště radovat! Mimo jiné toto postavení vládce horoskopu dne signuje brzké "změny ve státních záměrech a cílech" či nějaký prudký nárůst aktivity tajných služeb! (Kromě jiného ovšem tato posice Merkura bývá také "politicky" popisována i jako oznamovatel nějakých brzkých úmrtí v literárních či nakladatelských kruzích.)
Na závěr lze ještě poznamenat jeden fakt, a sice, že pokaždé v těchto čtyřech rozebíraných datech byla (v tom posledním případě letošních voleb pak teprve bude) Luna - tedy jeden z úhelných a nejdůležitějších bodů každého horoskopu - ve fázi před novem, tedy ve všech čtyřech datech je vždy na pouti poslední čtvrtinou cesty mezi úplňkem a novem! Je přitom zajímavé, že astrologicky znamená tato důležitá fáze ubývající Luny vždy obecně "krisi vědomí", neobjektivitu či neschopnost poučení se z minulých chyb.
A tak buďme raději v nadcházejících volbách za několik týdnů - u vědomí všech těchto podivuhodných shod - mnohem důslednější, zodpovědnější a hlavně poučenější z chyb minulých než kdykoliv předtím. Mějme na paměti, že ony shody jsou v této chvíli stále zatím jenom indiciemi a jen na nás záleží, zda se promění či nepromění v realitu!
Přejme si přitom každý raději co nejintensivněji, aby vše zde řečené zůstalo i po volbách sice zajímavou, leč do důsledků nikdy nedovedenou teoretickou datumově-astrologickou hříčkou...
Leo ŠVANČARA
Sdílet článek na Facebooku